JEDVA SE IZVUKAO: Obradović sada može da odahne!
Željko i Saša Obradović, Foto: Starsport

evroliga

Nije mu bilo lako

Košarkaši Monaka savladali su Fenerbahče u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige rezultatom 93:88.

Izabranici Saše Obradovića tako su izjednačili rezultat u seriji na 1:1, a naredne dve utakmice odigraće se u Istanbulu.

"Kneževi" su odlično otvorili meč i posle prvih deset minuta imali su prednost od deset poena razlike, 31:21.

Uspeo je gost iz Turske da smanji prednost domaćina do odlaska na veliki odmor na četiri poena razlike.

Usledila je fantastična treća deonica Fenerbahčea. Tajler Dorsi je blistao i nosio izabranike Šarunasa Jasikevičijusa do ogromnih devet poena prednosti, 65:74, posle 30 minuta igre.

Ipak, Monako je smogao snage da stigne do preokreta i pored toga što je Skoti Vilbekin u tim trenucima bio veoma raspoložen.

Majk Džejms je bio mirniji nego inače, a glavnu reč u preokretu domaćina vodili su Džordan Lojd i Eli Okobo.

Upravo je Lojd rešio utakmicu trojkom na 11 sekundi pre kraja za velikih pet poena prednosti.

Donatas Motejunas je predvodio Monako sa 18 poena, Džordan Lojd je dodao 15, Eli Okobo 13, a dvocifren je bio i Džon Braun sa 11 koševa.

Tajler Dorsi je ubacio šest trojki i 25 poena, Skoti Vilbekin je, takođe, pogodio šest šuteva za tri poena, ali je postigao dva poena manje od svog saigrača, dok je dvocifren bio samo još Najdžel Hejs-Dejvis sa deset poena. Srpski košarkaš i reprezentativac Marko Gudurić utakmicu je završio sa pet poena, jednim skokom i jednom asistencijom.

Posle svega, Obradović i njegovi igrači mogu da odahnu, pošto su bili jako blizu i drugog poraza, koji bi ih najverovatnije ostavio bez mesta na F4 u Berlinu, čime ne bi ponovili prošlogodišnji rezultat.